Jak wygląda sesja?

Jak wygląda sesja ? Jak się przygotować do sesji?

Sesje terapeutyczne zawsze odbywają się w ubraniu, w czasie  terapii czaszkowo-krzyżowej zwykle klient leży wygodnie na stole masażowym pod przykryciem, jeśli jest potrzebne.

Sesje Somatic Experiencing i Brainspotting odbywają się na siedząco, siedzimy wygodnie naprzeciwko siebie.

Do sesji nie trzeba się specjalnie przygotowywać, można przyjść w normalnym, codziennym ubraniu. Zawsze dbam o optymalne warunki, żeby w moim gabinecie układ nerwowy klienta mógł odpocząć, odpuścić napięcie, poczuć się bezpiecznie i przez to wspomóc procesy zdrowienia.

Nie używam żadnych bodźców zapachowych jak świeczki zapachowe, olejki, biała szałwia czy palo santo. Terapia odbywa się często w ciszy.

Ile potrzeba wizyt?

Trudno to z góry ustalić, zwykle w czasie pierwszej wizyty jestem w stanie coś bliżej powiedzieć. Jednak to od klienta zależy, ile razy chce przyjść. Może to być tylko jedna wizyta, a może być potrzebnych więcej. Sesje Somatic Experiencing i Brainspotting mogą być jednorazowe, można też pracować z różnymi terapeutami, nie ma kontraktu terapeutycznego.

Jak często trzeba przychodzić?

Zwykle zalecam pierwsze 3 sesje w odstępach tygodniowych. Jednak nie zawsze są dostępne terminy i w praktyce, jeśli się od razu nie umówi kilku sesji, to potem może się okazać, że po pierwszej wizycie następna będzie za miesiąc. Zawsze pozostawiam wybór w gestii klienta, bo to jego zdrowie i ufam, że wie, jak o nie dbać.

Czy po terapii można prowadzić auto?

Tak, można. Niektóre osoby jednak muszą chwilę odsiedzieć po terapii, napić się wody, herbaty. Terapia może spowodować bardzo głęboki relaks i to może obniżyć szybkość reakcji.