PIERWSZA WIZYTA
Pierwsza wizyta zawsze trwa 1,5h, kolejne według życzenia klienta.
Podczas pierwszej wizyty potrzebny jest zapas czasu na zebranie wywiadu na tematy: czasu ciąży i porodu, pierwszych lat życia, przebytych operacji, poważnych urazów, bieżących dolegliwości i powodów przyjścia do mnie na sesję.
RODZAJE SESJI
TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA W UJĘCIU BIODYNAMICZNYM (CRANIO)
To delikatna, nieinwazyjna terapia, która odbywa się na leżąco na stole do masażu z osobami dorosłymi, z dziećmi zwykle na podłodze w otoczeniu zabawek, książeczek, puzzli. Terapia jest w ubraniu, trzeba tylko zdjąć okulary i ewentualnie dużą biżuterię (kolczyki, naszyjniki). Specjalizuje się w czasz-krzyż w wersji biodynamicznej.
» Więcej tutaj
TERAPIA PO PORODZIE
Po porodzie zapraszam i mamę i dziecko na sesję dla obojga (może być też tylko dla mamy). Sprawdzam jak oboje funkcjonują i pracuję z nimi terapią czaszkowo-krzyżową. Najpierw z dzieckiem bo trudno z góry ustalić, ile dziecko pozwoli zrobić sobie terapii, resztę czasu przeznaczam dla mamy, i dobrze by ktoś z rodziny mógł przejąć wtedy maluszka. Jeśli nie jest to możliwe, mama zwykle kładzie się z dzieckiem na stole do masażu. W czasie terapii można karmić piersią, przebrać dziecko. Zalecam wziąć pieluszkę/kocyk/matę wyprane w dziecięcych detergentach, które można rozłożyć na stole do masażu. Sesja trwa 1,5h, do gabinetu można wjechać wózkiem.
SESJA DLA DZIECKA
Pracuję różnymi terapiami według potrzeb i możliwości dziecka, najczęściej terapią czaszkowo-krzyżową i odruchów niemowlęcych wg S. Masgutowej. Najpierw zbieram informacje od rodziców na temat czasu ciąży, porodu, przebiegu życia dziecka i problemów jakie zgłaszają rodzice. W razie potrzeby sprawdzam funkcjonowanie odruchów niemowlęcych i pracuję czaszkowo-krzyżową tyle, ile dziecko pozwala. Często zadaję rodzicom do domu ćwiczenia odruchów jako wspomaganie procesu terapeutycznego (zwykle trzeba je robić kilka razy w tygodniu). Rodzice nagrywają wideo jak wykonać te ćwiczenia i powtarzają je przy mnie – warto być zaopatrzonym w komórkę z wystarczającą ilością pamięci do nagrania kilku filmików.
Zapraszam oboje rodziców, o ile to możliwe. Dziecko powinno być ubrane w wygodne ubranie i dobrze wziąć dla niego jakieś przekąski (można też nakarmić dziecko piersią). Dzieci po terapii szybko robią się głodne.
SOMATIC EXPERIENCING
To bardzo znana na świecie terapia predestynowana do pracy z traumami. Mogą to być konkretne wydarzenia, które klient pamięta (np. operacja, wypadek, napaść), ale też traumy z dzieciństwa czy życia prenatalnego, traumy pokoleniowe i inne. Ja, jako terapeutka nie muszę znać tej traumy, także nie trzeba opowiadać o co chodzi, jeśli jest to zbyt trudne, wstydliwe czy przytłaczające.
Sesja zwykle odbywa się na siedząco, siedzimy na fotelach naprzeciwko siebie.
» Więcej o SE tutaj
TERAPIA TRAUMY
Jest to sesja dla osoby, która ma konkretny problem wynikający z przebytej traumy, np. po wypadku samochodowym boi się jechać autem, po operacji ma lęki, bóle, problemy emocjonalne, po śmierci kogoś bliskiego nie może się podnieść z żałoby itp. W czasie sesji pracujemy terapiami Somatic Experiencing i /lub Brainspotting i możemy je połączyć z czaszkowo-krzyżową, jeśli ta praca będzie za trudna dla klienta lub będzie potrzeba na koniec pracy zrelaksowania układu nerwowego. Przeznaczam na nią 1,5h. Terapia odbywa się w ubraniu, nie trzeba się wcześniej przygotowywać.
MENTORING (KONSULTACJA) ONLINE
Konsultacje są dla osób, które:
– zastanawiają się nad przyjściem na terapię, chcą uzyskać dokładniejsze informacje, czy jestem w stanie im pomóc albo czy ten rodzaj terapii będzie właściwy dla ich problemu. Odpowiadam też na pytania dotyczące wskazań do terapii dzieci, czyli można się skonsultować w sprawie własnego dziecka/wnuka. Jeśli rodzice chcą przyjść z dzieckiem, a nie chcą przy nim mówić np. o ciężkim porodzie, traumatycznej ciąży, trudnej relacji między nimi lub innych sprawach – to wstępna konsultacja też ma sens,
– mieszkają daleko od Wrocławia a zależy im na osobistym kontakcie ze mną. W czasie konsultacji można poruszyć sprawy osobiste lub kwestie terapeutyczne – są one w pełni poufne.